V LJUBLJANI, LOKACIJA ZIBELKA ŽIVLJENJA

Nosečnost je čudovito obdobje. Je čas ko se bodoča mamica tako ali drugače pripravlja na prihod novega družinskega člana. V času nosečnosti pride tudi do anatomskih in fizioloških sprememb, saj se telo pripravlja na bližajoči se porod.

Tako kot smo si med seboj različni, tudi vsaka nosečnost ni enaka drugi. Nekatere bodoče mamice so popolnoma brez težav, medtem ko imajo nekatere nosečnice številne težave.

Počutje nosečnice pomembno vpliva na počutje otročka v trebuhu. Zato je še toliko bolj pomembno, da nosečnica v tem času skrbi za svoje dobro počutje in po potrebi tudi poišče kakršnokoli pomoč.

KDAJ SE LAHKO IZVAJA MASAŽO V NOSEČNOSTI?

Masažo v nosečnosti se lahko izvaja po prvem trimesečju (po 12. tednu nosečnosti) v primeru, da se nosečnica dobro počuti in nima posebnih zdravstvenih težav (preberi spodaj).

Priporočljivo je, da se nosečnica o masaži predhodno posvetuje z izbranim ginekologom/zdravnikom.

POZITIVNI UČINKI MASAŽE

Masaža za nosečnice pripomore k boljšemu počutju nosečnice, saj z masažo sprostimo napete/utrujene mišice, pozitivno vplivamo na hormonsko ravnovesje (posledično se zniža nivo stresnih hormonov) in povezovanje mamice in otročka, povečamo elastičnost kože in telo pripravimo na lažji porod.

Med drugim masaža pomaga nosečnici pri odpravljanju bolečine v križu in hrbtu, zatekanju nog, lajšanju glavobolov in izboljšanju telesne drže. Masaža zmanjša možnost pojava strij, poživi tudi krvni obtok, pripomore k krepitvi imunskega sistema in lahko pripomore tudi k boljšemu spancu.

Masaža torej pomaga pri različnih težavah s katerimi se srečuje nosečnica in tako pripomore k večji sprostitvi.

USTREZNA PRILAGODITEV POLOŽAJA MED MASAŽO

Med samo masažo je pomembno, da je nosečnica v udobni legi oziroma v udobnem položaju. Najpogosteje se izvaja masažo na boku. Za masažo nosečnice je priporočljiva tudi posebna masažna miza z odprtino za trebušček, ki počiva v elastični ponjavi. Tako se nosečnica še bolj sprosti, saj na ta način raztegne hrbtenico in zmanjša morebitne bolečine v križu. Prav tako je za masažo nosečnice priporočljiv masažni stol, kjer je nosečnica v udobnem položaju. Položaj med masažo se prilagodi tudi glede na želje in potrebe nosečnice.

KDAJ JE MASAŽA KONTRAINDICIRANA IN SE JE NE SME IZVAJATI?

Masaže ne smemo izvajati v primeru rizične nosečnosti, pri različnih vnetjih in kožnih obolenjih, pri povišani temperaturi, v primeru, da je prisotna kakršnakoli oteklina, otrdlina, bolečina, rdečica in ko je motena funkcija, pri odprtih ranah, pri akutnih bolečinah v hrbtu, če ima nosečnica kardiovaskularne bolezni, kot so tromboza ali obolenja srca, krčne žile, flebitis ali sum na embolijo, v primeru, če z masažo stanje poslabšamo in izzovemo bolečino ali mišične krče, pri težjih mentalnih stanjih, epilepsiji in raku.

Kar je še posebej pomembno je to, da se masaže ne sme izvajati v prvem trimesečju nosečnosti zaradi povečanega tveganja spontanega splava. 

Redna masaža ima torej številne pozitivne učinke in je za bodočo mamico zelo priporočljiva. Dobro počutje nosečnice pa pozitivno vpliva tudi na počutje dojenčka. Nekaj najlepšega je, ko lahko bodoča mamica brezskrbno uživa v svoji nosečnosti.

REZERVIRAJ SI SVOJ TERMIN

Lokacija: Zibelka življenja, Slovenčeva ulica 22, 1000 Ljubljana. 

PLAČILO MASAŽE JE SAMO V GOTOVINI ALI TAKOJŠNJE FLIK PLAČILO! (PLAČILO S KARTICO NI MOŽNO)

V kolikor ne morete priti na masažo prosim sporočite čimprej, saj s tem omogočite, da termin rezervira druga oseba.

Rezerviran termin za masažo, ki je bil odpovedan manj kot 24ur pred masažo se obračuna v celoti.

Maj 2025
PoToSrČePeSoNe
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 
 
 
Junij 2025
PoToSrČePeSoNe
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 
Powered by Booking Calendar
9:00
10:00
11:00
12:00
14:00
15:00
16:00
17:00

Knjige za otroke